< powrót do listy
27 sierpnia 2007
Regaty Farmaceutyczne Farma Cup

Farmaceutyczne Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie, Giżycko 23-26 sierpnia 2007r.

Mamy już za sobą kolejne Farmaceutyczne Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. Pogoda jak zwykle dopisała i dobre nastroje również. Zawody zostały przeprowadzone na jeziorze Kisajno przy ośrodku Almatur w Giżycku. Organizatorzy zapewnili jednakowe jachty typu Sasanka 660, które zostały wylosowane przez sterników bezpośrednio przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu. Aby wyrównać szanse zdobycia pucharu mistrza, załogi przed każdym wypłynięciem do wyścigu przesiadali się na łódkę z kolejnym numerem.

Udało się rozegrać aż osiem wyścigów (7 krótkodystansowych i 1 długodystansowy). W pierwszym wyścigu długodystansowym ostro powiało i jedna z załóg uczestniczących zaliczyła wywrotkę, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Załoga zdołała odrobić straty i w rezultacie stanęła na najwyższym podium.

10. JELFA Jelenia Góra

Wieczorami był czas na ogniska i imprezy integracyjne przy żeglarskiej muzyce. Wszyscy znakomicie się bawili i z pewnością wrócą po puchary za rok.

W sobotę wieczorem nastąpiło uroczyste uhonorowanie zwycięzców pucharami i medalami jak na Mistrzostwa Polski przystało. Podsumowaniem regat była doskonała impreza szantowa przy której wszyscy uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych.

Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Farmaceutów Farma Cup informujemy, iż odbędą się one w terminie 21 - 24 sierpnia 2008r. w Ośrodku Almatur w Giżycku.